Biblijne, Wielki Post

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa za pasem, więc czas na katechezę poświęconą Panu Jezusowi, którego po królewsku przywitali mieszkańcy Jerozolimy.

Na początek wielkopostna piosenka, z której w prosty sposób dziecko dowie się, czym jest Wielki Post i jaki jest jego sens. Pierwsza wersja, z gitarą, zawiera również śpiew. Dzieci bardzo szybko przyswajają różnego rodzaju rymowanki szczególnie wtedy, gdy towarzyszy im melodia. Dla tych nieco starszych słuchaczy pojawi się również tekst pisany.

Spróbujmy zaśpiewać…

Słowa i melodia opanowane? Jeśli tak, spróbujmy zaśpiewać z towarzyszeniem pianina, bez linii melodycznej. Przygrywka i… zaczynamy!

Niedziela Palmowa jest ostatnią niedzielą Wielkiego Postu. Skąd taka nazwa? Co właściwie wtedy wspominamy? O tym dzisiejsza historia:

Już wiemy jakimi palmami witano Pana Jezusa. Ponieważ w Polsce nie możemy zerwać takich gałązek prosto z drzewa, robimy inne, bardziej kolorowe „palmy”. Poniżej trzy propozycje wykonania takich palmowych gałązek, od najłatwiejszej do najtrudniejszej (można wypróbować wszystkie). Opis potrzebnych materiałów znajduje się pod każdym filmem.

Wzór palmy do wydrukowania. Można to zrobić w formacie A4 lub A5.

W Niedzielę Palmową, gdy nie ma możliwości poświęcenia w kościele, palmę możemy umieścić na honorowym miejscu w naszym domu. Warto też wspólnie w rodzinie pomodlić się. Może ktoś odważny nawet zatańczy dla Pana Jezusa? Najstarsze dzieci poznały w przedszkolu taki taniec: Hosanna memu Bogu

Niech Pan Jezus król uczy nas tak żyć, by każda napotkana osoba witała nas z taką samą radością!

2 myśli w temacie “Niedziela Palmowa”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s